Новини

30 травня 2023 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний тренінг «Формування соціальної зрілості підлітків з ООП». Офлайн-формат заходу об’єднав педагогічних працівників Миколаївщини, які працюють в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, фахівців інклюзивно-ресурсних центрів. Під час обласного тренінгу, програма якого була насичено й різнобічною,

розглянуто питання:

1.Соціалізація дітей з особливими освітніми потребами: перші кроки

дорослішання.

2.Робота команди психолого-педагогічного супроводу здобувача освітиЗЗСО з подолання соціоадаптаційних труднощів дитини з РДУГ.

3.Презентація навчальної гри для формування соціальної компетентності підлітків з ООП «Світ юнаків і чоловіків, світ дівчат і жінок».

Під час проведення практичної частини семінару учасники мали змогу ознайомитись з навчальної грою, яка сприяє розвитку соціальної зрілості та

вчить молодь приймати правильні рішення у життєво-важливих ситуаціях, дозволяє збільшити проінформованість учнів з таких проблем: самооцінка та почуття власної гідності; дружба і кохання; секс і сексуальність; працевлаштування та освіта; права та обов’язки тощо. Було надано рекомендації щодо базових напрямів роботи з подолання освітніх труднощів у дітей з РДУГ в ЗЗСО. Окреслено пріоритетні напрями роботи команди психолого-педагогічного супроводу здобувача освіти ЗЗСО з подолання соціоадаптаційних труднощів дитини з РДУГ. Дякуємо колегам за представлений досвід: Дмитру Прасолу, кандидату психологічних наук, доктору філософії в галузі соціальних і поведінкових наук, практичному психологу комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 3» Миколаївської міської ради; Оксані Гаврилюк, практичному психологу комунального закладу «Рацинська спеціальна школа» Вознесенського району Миколаївської обласної ради. Щира подяка педагогам, які приєднались до заходу.

Вдалого всім завершення навчального року, натхнення та мирного неба над головою.